Spaľovač tukov L-karnitín: Aké má ešte účinky?

Vedeli ste, že L-karnitín sa často používa na chudnutie? Nie nadarmo tak spadá do kategórie účinných spaľovačov tukov. Okrem toho má však táto užitočná aminokyselinová zlúčenina mnoho ďalších benefitov pre ľudské telo. Jedným z nich je napríklad dobrý vplyv na mozgové funkcie. Najdôležitejšie účinky L-karnitínu na organizmus popisujeme v ďalších riadkoch.

spalovactukov1

 

Účinky L-karnitínu na ľudské telo

Nie je žiadnym tajomstvom, že príjem L-karnitínu vo forme výživových doplnkov je dôležitý najmä pre vytrvalostných športovcov. Rovnako sa ale odporúča jeho užívanie aj vegánom a vegetariánom. Vzhľadom na to, že tieto skupiny ľudí obmedzujú príjem živočíšnych potravín, sú u nich často badateľné nižšie hladiny L-karnitínu. Ten sa totižto nachádza najmä v mäse, rybách a mlieku. Prirodzene nižšie hladiny L-karnitínu môžu byť pozorované aj u starších ľudí.

Bez ohľadu na to, aký je dôvod užívania L-karnitínu, vám môže táto aminokyselinová zlúčenina pomôcť:

Znížiť telesnú hmotnosť

Užívanie L-karnitínu pri chudnutí dáva zmysel. Keďže L-karnitín pomáha presúvať do buniek viac mastných kyselín, je logické predpokladať, že by sa mala automaticky zvýšiť schopnosť spaľovania tukov. Dokonca, z jednej analýzy viacerých štúdií aj vyplýva, že ľudia tvoriaci výskumné vzorky zhodili pri užívaní L-karnitínu v priemere o 1,3 kg viac. Na druhej strane, jasné potvrdenie účinkov L-karnitínu na chudnutie si vyžaduje ďalšie vedecké výskumy.

spalovactukov2

 

Zlepšiť mozgovú funkciu

Štúdie vykonané na ľuďoch totižto naznačujú, že každodenné užívanie acetyl-L-karnitínu môže pomôcť zvrátiť pokles mozgových funkcií spojených s Alzheimerovou chorobou a inými mozgovými ochoreniami.

Prispieť k zdravému srdcu a zvýšiť športový výkon

Okrem znižovania telesnej hmotnosti a zlepšovania mozgovej funkcie sú diskutované aj ďalšie benefity L-karnitínu na ľudské telo. Konkrétne máme na mysli prispievanie k zdravému srdcu a zvyšovanie športového výkonu. Napríklad, niektoré výskumy preukazujú potenciál L-karnitínu na zníženie krvného tlaku a zápalových procesov spojených so srdcovými chorobami. Iné štúdie zase zaznamenávajú mierne zvyšovanie športových výkonov spojené s väčším alebo dlhodobejším užívaním L-karnitínu.

spalovactukov3

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie